برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : پنجشنبه ۰۰/۸/۶

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
به علت نوسانات قیمت فرش ماشینی ، لطفا تا اطلاع ثانوی قبل از خرید جهت استعلام قیمت جدید محصولات با واحد فروش و سفارشات در ارتباط باشید.

» بهترین قالی سنتی کاشان

قالی سنتی کاشان

مقاله ای که در مورد این موضوع برای شما می نویسیم ، برای آشنایی شما با طرح فرش سنتی کاشان است که در ابعاد مختلف خدمت شما ارائه می شود . قالی های ماشینی با مشخصات شانه و تراکم شناخته می شود . این سوال پیش می اید که آیا در مورد شانه و تراکم چیزی می دانید یا خیر ؟
شما در بازار قالی ماشینی ممکن است طرح های مشابه با قیمت های مختلف مشاهده کنید و این سوال برای شما پیش بیاید که چرا این طرح های مشابه قیمت های متفاوت دارند ؟
علت این امر یکی شانه و تراکم متفاوت آنهاست و یکی دیگر جنس متنوع آنها می باشد و شاید هم سایز و ابعادی که قالی ماشینی در آن بافته می شود متفاوت است .
در زیر سعی می کنیم حتی المقدور طرح سنتی فرش کاشان را در فاکتورهای مختلف بررسی کنیم .
بهترین قالی سنتی کاشان 700 شانه
فارغ از معرفی طرح فرش سنتی کاشان باید به تعریف این فرش بپردازیم . فرش ماشینی 700 شانه یعنی :
شانه به تعداد گره های به کار رفته در فرش ماشینی در هر یک متر از راستای عرضی آنها می گویند . وقتی شما برای خرید فرش می روید و طرح سنتی خود را انتخاب می کنید ، می توانید اطمینان حاصل کنید که فرش 700 شانه است یا خیر ؟
شما اگر بخواهید قالی سنتی 700 شانه خود را بررسی کنید باید بدانید که شمردن گره ها در یک متر بسیار سخت باشد ، اما می توانید تعداد گره ها را در هر ده سانت بشمارید ، که می شود 70 عدد گره و یا اینکه در هر یک سانت باید 7 عدد گره بشمارید .
این از کسب اطمینان .
اما نوبت به طرح می رسد ، طرح قالی سنتی ، اعم از 700 شانه ، یا غیره ، طرح های لچک و ترنج و یا خشتی و ماهی و طرح های افشان و درختی هستند . بعضی از طرح های قالی هستند که در اینجا ذکر شده است .
نکات دیگری که باید در این مورد گفت این است که ، فرش ماشینی 700 شانه دارای قیمت پایین تری نسبت به سایر فرش ها با شانه و تراکم های قالی های ماشینی هستند . و مورد دیگر اینکه در مقایسه با شانه و تراکم های بالاتر ، این است که در قالی دستباف گونه به دلیل تعداد گره های بالاتری که در قالی بافته می شود باعث می شود طرح فرش سنتی کاشان ، زیباتر و دستباف گونه تر به نظر برسد .
قالی های سنتی فرش 1000 شانه
در فرش های 1000 شانه هم به این ترتیب که در بالا ذکر شد ، می توان از صحت شانه و تراکم مطلع شد . اما فرش 1000 شانه از نظر قیمت در مابین 700 شانه و 1200 شانه قرار دارد . و جز فرش های دستباف گونه قرار می گیرد .
برخی هستند طرفدار طرح سنتی فرش کاشان هستند ، اما وسع خرید نوع دستباف آن را ندارند ، می توانند طرح های لچک و ترنج و یا افشان و خشتی را خریداری کرده و به نوعی صاحب فرش های دستباف گونه شوند .
بیایید در این قسمت علت این امر را توضیح دهیم .
خوب یک طرح سنتی یکسان در بافت 700 ، 1000 و یا 1200 شانه می تواند تا حدودی باهم متفاوت باشد . چرا ؟ زیرا گره های موجود در یک فرش ماشینی به مثابه پیکسل های یک تصویر هستند . هرچه تعداد پیکسل های یک عکس بیشتر باشد جزییات آن عکس ، اعم از رنگ و طرح واضح تر مشخص است . پس در 700 شانه که تعداد گره ها یا همان پیکسل ها کمتر است باعث می شود ، طرح کمی کلی تر نشان داده شود و برخی از جزییات در این فرش کمتر نشان داده می شود .
طرح های شلوغ با جزییات زیاد در فرش های ماشینی 1000 شانه و 1200 شانه ، واضح تر نمایان می شوند ، زیرا تعداد گره ها بیشتر شده و در یک متر تعداد گره بیشتری طرح مورد نظر را به تصویر می کشد .
امیدوارم متوجه شده باشید که چرا به فرش های با شانه و تراکم بالاتر ، فرش های دستباف گونه گویند ، زیرا با وضوح بیشتری و ظرافت نخ بیشتری بافته می شوند .
قالی های سنتی فرش 1200 شانه
بیایید تفاوت برخی طرح سنتی فرش کاشان را از نظر جنس در فرش ماشینی 1200 شانه بررسی کنیم .
علاوه بر شانه و تراکم که در قیمت فرش ماشینی تاثیر گذار است ، جنس نیز تاثیر گذار است . طرح های سنتی قالی کاشان که با آن فرش ها بافته می شوند، ممکن است در یک نوع ، یعنی فرش ماشینی 1200 شانه بافته شده باشند . اما قیمت های متنوع داشته باشند . در اینجا نیز برای شما این سوال پیش می آید که چرا یک طرح قالی در یک شانه و تراکم که بافته می شود ، چرا قیمت شان متفاوت می شود ؟
در اینجا به شما پاسخ می گوییم .  وقتی برای خرید فرش کاشان با طرح های مختلف ، مدرن ، سنتی و یا کلاسیک می روید ، این را بدانید که جنس می تواند در قیمت فرش ماشینی شما و هم چنین ، ماندگاری و مقاومت آن تاثیر گذار باشد .
بهترین جنس فرش ماشینی در هر طرحی ، جنس اکریلیک است ، زیرا این جنس ، بسیار شبیه پشم است . پشم طبیعی است و اکریلیک مصنوعی است . رنگ پذیری بالایی دارد و هم چنین رنگ ها در این نوع فرش بسیار زیبا و تثبیت شده به نظر می رسند .
و جنس های دیگر مثل پلی استر و خانواده آن هستند که به ابریشم مصنوعی معروفند که قیمت کمتری نسبت به جنس اکریلیک دارند .
در آخر
بدانید که هر فرش با فاکتورهای مختلفی شناخته و قیمت گذاری می شود . از جمله طرح فرش سنتی کاشان که در فرش های مختلف با فاکتورهای مختلف بافته می شود ، قیمت های متفاوتی دارد . که جنس ، شانه ، تراکم و رنگ و ابعاد فرش از جمله عوامل تاثیر گذار در قیمت می باشد . هم چنین نوع دستگاه بافت فرش ماشینی نیز تاثیر گذار می باشد .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  درباره گروه تجاری فرش ماشینی کاشان
•  حریم شخصی مشتریان فرش کاشان
•  هنگام خرید اینترنتی فرش چگونه اعتماد کنیم ؟
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  شماره حسابهای فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه