برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : سه شنبه ۹۹/۹/۴

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
به علت نوسانات قیمت فرش ماشینی ، لطفا تا اطلاع ثانوی قبل از خرید جهت استعلام قیمت جدید محصولات با واحد فروش و سفارشات در ارتباط باشید.

» قالی کاشان بهتره یا مشهد؟

مقایسه فرش کاشان با فرش مشهد

فرش ماشینی در کارخانجات زیادی تولید می شود ولی برندهای چون فرش ماشینی کاشان و فرش ماشینی مشهد بسیار شناخته تر هستند و طرفداران زیادی دارند. هر چند برند فرش تنها دلیل کیفیت و زیبایی فرش نمی شود و عواملی چون: جنس الیاف قالی، دستگاه بافنده قالی و شانه و تراکم بر کیفیت فرش اثرگذار هستند. حال اگر بخواهیم بدانیم که فرش کاشان بهتر است یا فرش ماشینی مشهد باید فاکتورهای زیادی را در نظر بگیریم.

تمامی انواع فرش ماشینی در ابتدا از نرمی و جلوه ای خاص برخوردارند اما در صورتی که فرش کیفیت نداشته باشد می تواند نرمی و لطافت خود را در مدت زمان کم از دست بدهد و پس از شست و شو و تردد بی رنگ و بی حالت شود. مشکلاتی از قبیل چسبیدن مو، سفت شدن فرش و سخت جارو کشیدن از معایب فرش های بی کیفیت و درجه پایین است.
تشخیص کیفیت فرش کاشان با فرش ماشینی مشهد برای افراد غیر متخصص کاری بسیار دشوار است. بهترین راه برای خرید فرش ماشینی با کیفیت، تحقیق و پرس و جود در مورد فرش می باشد.

خصوصیات فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی کاشان از بهترین فرش های ماشینی جهان است که با بهترین نوع مواد اولیه و مدرن ترین دستگاه ها بافته می شود. شهر کاشان ببیش از 150 سال است که در زمینه فرش فعالیت دارد. کارخانجات زیادی همچون فرش ماشینی خاطره کاشان، فرش ماشینی عالی مقام کاشان، فرش ماشینی قیطران و ... در کاشان مشغول تولید قالی های درجه یک هستند. البته منظور از فرش کاشان، برندی خاص نیست بلکه قالی کاشان کلا به فرش هایی می گویند که در کاشان و در کارخانجات مختلف آن تولید و بافته شود.
وجود نیم قرن تجربه در زمینه تولید فرش ماشینی باعث شده تا فرش کاشان از بهترین ها باشد. انواع قالی های ماشینی کاشان در دسته های مختلفی مانند: قالی 500 شانه، فرش 700 شانه، فرش 1000 شانه، قالی دستبافگونه 1200 شانه و فرش لوکس 1500 شانه تولید و با تراکم های متفاوت به بازار عرضه می شوند.
قالی های ماشینی قدیمی کاشان معمولا در تعداد شانه 300 و 350 با تراکم های 900 بافته می شدند اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و هم چنین ارتقای دستگاه های بافندگی، قالی های 1500 شانه تراکم 4500 لوکس نیز تولید می گردد.
رنگ و طرح فرش کاشان نیز با مرور زمان پیشرفت کرده و فعلا فرش های کاشان با شلوغ ترین نگاره ها و بالاترین تعداد رنگ تولید می شوند.

تمامی قالی های درجه یک کاشان با الیاف صد درصد اکریلیک بافته می شوند و بدون پرز و ضد حساسیت می باشند. اغلب نخ های مورد استفاده در فرش ماشینی کاشان در شرکت های ریسندگی کاشان ریسیده می شوند ولی فرش های مشهد الیاف خود را از دیگر شهر ها تهیه می کنند. کاشان با ارودن دستگاه های به روز و با الیاف درجه یک مرغوب توانسته است گوی رقابت را از فرش ماشینی مشهد برباید و صادرات فرش کشور را در اختیار خود بگیرید.

خصوصیات فرش ماشینی مشهد
استفاده از نخ خاب و تار و پود مرغوب، رنگ های و مواد شیمیایی واردشده از کشورهای اروپایی، پشم خالص و نخ ابریشم طبیعی و ... از مواردی می باشند که باعث برند شدن فرش مشهد شده است. شرکت های معروف تولید کننده فرش مشهد شامل: فرش ماشینی نگین مشهد، فرش پرشین مشهد، فرش ارا مشهد و فرش زمرد مشهد با الیاف مصنوعی که از الامن وارد می کنند فرش های ماشینی زیبا و درجه یک را تولید کرده و وارد بازار فرش می نمایند.

فرش نگین مشهد از کارخانجات فوق پیشرفته در مشهد است که در طول 26 سال، فرش های با کیفیت و درجه یک را تولید کرده است. استفاده از دستگاه های مدرن و به روز و بافت طرح های مشتری پسند از مزایای فرش نگین مشهد می باشد. در تولیدی فرش زمرد مشهد زیباترین نقش ها در بافت قالی های ماشینی به کار می روند و همین دلیل باعث شده تا خریداران اروپایی نیز علاقمند خرید فرش ماشینی مشهد باشند. رنگ های قالی ماشینی مشهد قابلیت زیادی در برابر نور و شست و شو دارند و دچار ساییدگی نمی شوند.

مقایسه فرش مشهد با فرش کاشان
توان رقابتی فرش مشهد بسیار پایین تر از فرش کاشان است زیرا در مشهد محصولاتی با کیفیت و مرغوبیت پایین تر نیز تولید می شوند. به طور مثال در برخی از فرش های مشهد از الیاف ترکیبی اکریلیک، پلی استر و پلی پروپلین استفاده می شود و هر مقدار از کیفیت نخ خاب فرش کاسته شود از زیبایی و طول عمر آن نیز کاسته می شود. همین موضوع برای اثبات درجه یک بودن فرش های کاشان کافی بوده و بهترین راه مقایسه فرش مشهد با فرش کاشان است.
قالی مشهد پس از قالی کاشان و قالی تبریز پای به عرضه تولید گذاشته است و تجربه ای کمتر دارد. فرش کاشان با رعایت تمامی نکات فنی و استفاده از بهترین الیاف، قالی های ارزان ماشینی تولید می کند به گونه ای که با کیفیت ترین قالی های ماشینی با مناسب ترین قیمت در کارخانجات فرش کاشان تولید و روانه بازار می شوند. کاشان پایتخت تولید قالی ماشینی در ایران و جهان می باشد.


کیفیت فرش ماشینی کاشان و فرش ماشینی مشهد
به دو عامل شانه و تراکم و همچنین نوع الیاف فرش بستگی دارد.
در مورد شانه و تراکم فرش ماشینی می توان گفت که هر مقدار تعداد گره های طولی و عرضی فرش بیشتر شود فرش کیفیت و ارزش بیشتری پیدا می کند و در ضمن از زیبایی و دوام بیشتری برخوردار خواهد بود.

کارخانجات قالی ماشینی کاشان توانایی بافت روزانه انبوهی از فرش ماشینی دارند ولی قالی مشهد به خاطر نبود این عظمت توانایی بافت فرش به صورت عمده را ندارد. همین موضع باعث شده تا تولید کنندگان فرش مشهد با در نظر گرفتن استهلاک ماشین الات بافندگی و هزینه های تولید قیمت تولیدات خود را بالاتر ببرند.

قالی کاشان با طراحی جدید و نو تولید می شود این در حالی است که فرش مشهد با تقلید از دیگر برندها فرش ماشینی تولید می کند. تولیدکنندگان فرش کاشان با بهره گیری از طرح قالی دستباف و تراکم های بالا بی نظیرترین قالی های ماشینی را با نام فرش دستبافتگونه تولید می کنند. پیشرفت روز افزون در زمینه طراحی قالی ماشینی از دلایل موفقیت فرش کاشان است ک باعث جلب مشتریان زیادی شده است .

فرش های ماشینی کاشان در ابعاد مختلفی چون: فرش ماشینی با ابعاد استاندارد، فرش با ابعاد غیر متعارف، کناره فرش، فرش راهرو و فرش ماشینی با ابعاد سفارشی انجام می پذیرد اما  تولید قالی ماشینی مشهد در ابعاد بزرگ از ابعاد 6 متری گرفته تا ابعاد بزرگ تر امکان پذیر بوده و تولید قالی در سایز کوچک تر در مشهد بسیار نادر می باشد.

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه فرش کاشان
•  قیمت بروز فرش ماشینی کاشان
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه